Bägare silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1897, "1:a pris Jagtlöpning 19 27/5 00 Partilled Finesse, höjd ca 27,5 cm, vikt ca 550 g
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist. Priset vunnet av Ellen Rasch far, Rudolf Rasch, med sin favorithäst Finesse.
Bär gravyr, spår av förgyllning
362786
2016-02-22