Spegel Jonas Frisk
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i empire, Jonas Frisk (spegelmakare i Stockholm 1805-23), etikettmärkt, förgylld och bronserad, träskuren dekor och pastellage, krönet med dekor av blomsterurna, ca 186x86 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist
Dekorbortfall, dekorkompletteringar
362800
2016-02-22