Spegel Jonas Frisk

Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk
Spegel Jonas Frisk

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, Jonas Frisk (spegelmakare i Stockholm 1805-23), etikettmärkt, förgylld och bronserad, träskuren dekor och pastellage, krönet med dekor av blomsterurna, ca 186x86 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist

Dekorbortfall, dekorkompletteringar

362800

2016-02-22