Dosor silver dosa papier maché
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSOR, 3 st, silver, en märkt L Grubb, omkring 1800, emaljdekor, en med importstämplar och reliefdekor i barockstil, invändigt förgylld, en från Konstindustriutställningen Stockholm 1909, varierande storlekar, total vikt 169 g. DOSA, papier maché, kant i koppar, med stenar
Slitage och skador
362903
2016-02-20