Dosor silver dosa papier maché

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR, 3 st, silver, en märkt L Grubb, omkring 1800, emaljdekor, en med importstämplar och reliefdekor i barockstil, invändigt förgylld, en från Konstindustriutställningen Stockholm 1909, varierande storlekar, total vikt 169 g. DOSA, papier maché, kant i koppar, med stenar

Slitage och skador

362903

2016-02-20