Max Ernst, Invitation au voyage
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MAX ERNST (1891-1976), Invitation au Voyage, färgetsning, 1971, signerad Max Ernst 27/100. Tryckt och editerad av Georges Visat, Paris, 27,7 x 21,6 cm, bladstorlek 50,5 x 33 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 206 C
363082
2016-02-21