General Jan Karol Chodkiewicz oljemålning

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal eller äldre, polsk skola): Porträtt av den polske generalen Jan Karol Chodkiewicz (ca 1560-1621), daterad 1621, olja på duk, 53 x 38 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist, ursprungligen från Ellen Rasch föräldrarhem

Färgbortfall, ytskador och dukhål

363145

2016-02-22