General Jan Karol Chodkiewicz oljemålning
Klubbat för:
50 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal eller äldre, polsk skola): Porträtt av den polske generalen Jan Karol Chodkiewicz (ca 1560-1621), daterad 1621, olja på duk, 53 x 38 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist, ursprungligen från Ellen Rasch föräldrarhem
Färgbortfall, ytskador och dukhål
363145
2016-02-22