Tallrikar Imari

Tallrikar Imari
Tallrikar Imari
Tallrikar Imari
Tallrikar Imari
Tallrikar Imari
Tallrikar Imari

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-tal, Imari, polykrom dekor, motiv av blommor, diameter 22,5 cm

En tallrik med nagg, båda tallrikarna med hårfina sprickor, dekoren med smärre slitage

363419

2016-02-25