Reijmyre vinglas och karaff "Antik"
Klubbat för:
1 800 SEK
1 200 SEK
REIJMYRE GLASBRUK, vinglas, 12 st., "Antik", blåsta glas med driven kant, ben med luftblåsa
glasens höjd ca 16 cm
PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk
Skador: Glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form. Modellen finns även med graverad dekor
363669
2016-02-25