Reijmyre vinglas och karaff "Antik"

Reijmyre vinglas och karaff
Reijmyre vinglas och karaff

Klubbat för:

1 800 SEK

1 200 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, vinglas, 12 st., "Antik", blåsta glas med driven kant, ben med luftblåsa
glasens höjd ca 16 cm
PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk
Skador: Glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form. Modellen finns även med graverad dekor

363669

2016-02-25