Philip von Schantz
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998): "Stilleben", signerad och daterad v Schantz -57, akvarell på papper, ca 37x44 cm (oramad).
Proveniens: I gåva av konstnären till nuvarande ägares mormor
.
Utförd under konstnärens resa till den grekiska ön Samos 1957
363710
2016-02-25