Philip von Schantz

Philip von Schantz
Philip von Schantz

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998): "Stilleben", signerad och daterad v Schantz -57, akvarell på papper, ca 37x44 cm (oramad).
Proveniens: I gåva av konstnären till nuvarande ägares mormor
.
Utförd under konstnärens resa till den grekiska ön Samos 1957

363710

2016-02-25