Bägare silver

Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver
Bägare silver

Klubbat för:

2 200 SEK

2 500 SEK

BÄGARE, 3 st, silver, 1900-talets början, "Kongl Andra Svea Artilleriregemente Orderridt I Pris Finesse", "Kongl Andra Svea Artilleriregemente Jagtlopp II Pris Finesse", "Stockholms Fältridklubb I Pris Mindre Prishoppning 1900 Dorthe", höjd ca 16,5, vikt ca 635 g
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist. Prisen har vunnits av Ellen Rasch far, Rudolf Rasch, med bl a med sin favorithäst Finesse.

Med gravyr, bucklor

363922

2016-02-24