Barnböcker 1950-tal 2 askar
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BARNBÖCKER (2 askar). WALT DISNEY´S Tiny movie stories. Simon and Schuster, utan år, 1950.
Innehåller 12 böcker: Brer Rabbit Plays a Trick, Bootle Beetle´s Adventures, Dumbo´s Magic Feather, Cinderella´s Ball Gown, Bambi Plays Follow the Leader, Donald Duck´s Wild Goose Chase, Bong Stars Again, Pinocchio´s Surprise, Mickey´s New Car, Pablo the Penguin, Dopey and the Wicked Witch, och Three Little Pigs Fool a Wolf. I dekorerad kartong (som en bioentré).
Mått för ask 11,5x11,5 cm. +
KUNHARDT, DOROTHY. Tiny nonsense stories. The tiny Golden library. 12 böcker i dekorerad kartong. Mått för ask 11,5x14 cm.
Samtliga böcker 8x5 cm.
Förpackningarna nötta, vissa skador,
363992
2016-02-26