Skålfat i porslin

Skålfat i porslin
Skålfat i porslin
Skålfat i porslin
Skålfat i porslin

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi, Chenghuas märke, dekor i underglasyrblått av sällskap i flodlandskap, diameter 21 cm

Lagning, bottenspricka, bränningsdefekter, kantnagg

364075

2016-03-01