Broscher 2 st silver emalj sten
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 600 SEK
BROSCHER, 2 st., silver, Skottland omkring 1900, den större i form av en sölja och den mindre i form av ett X med krona, dekor av glasstenar och emalj, den mindre med agater, diameter 5,3 resp. höjd 2,3 cm
Emaljskador, buckla på baksidan, en agatplatta ersatt med matchande lagning
364308
2016-03-07