Broscher 2 st silver emalj sten

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 600 SEK

BROSCHER, 2 st., silver, Skottland omkring 1900, den större i form av en sölja och den mindre i form av ett X med krona, dekor av glasstenar och emalj, den mindre med agater, diameter 5,3 resp. höjd 2,3 cm

Emaljskador, buckla på baksidan, en agatplatta ersatt med matchande lagning

364308

2016-03-07