Fredirk I 6 undertecknade handlingar
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FREDRIK I (1676-1751). 6 egenhändigt undertecknade handlingar. Bl.a. 1 daterat Gottorff 1695 ställt till Johan Rosenhane, Wismar, med litet svart sigill, övriga bl.a. daterade 1722, 1723 och 1733.
Samt 2 graverade porträtt, ca 135x135 mm. 6 st handlingar och 1 porträtt
Skador och fläckar. 1 klippt. Båda porträtt klippta innanför plåtkant, 1 uppklistrad
364362
2016-02-28