Arne Jacobsen karmstolar sjuan
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstolar, 4 st., "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark 1967, stålunderrede, klädda i svart skinn, delvis märkta FRITZ HANSEN MADE IN DENMARK 1989, höjd 77 cm
Slitage, smärre skador, en stol saknar 2 fothylsor
364370
2016-02-28