Gräddkanna sockerskrin silver

Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver
Gräddkanna sockerskrin silver

Klubbat för:

1 800 SEK

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, SOCKERSKRIN, silver, Carlman, Stockholm 1903 resp. Franz Holm, Stockholm 1916, empirestil, kannan invändigt förgylld, total vikt, kannans höjd ca 12,5, skrinets längd 14 cm, total vikt ca 436 g

Kannan med gravyr, nyckel saknas, bruksslitage

364374

2016-02-28