Vällingklocka daterad 1793
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄLLINGKLOCKA, patinerad brons, 1900-tal, skyltmärkt på upphängningsanordningen i form av kolonner i trä "Klockhus efter modellfrån Linjeskeppet Göta Lejon år 1754", vällingklockans höjd ca 16, upphängningsanordning höjd ca 24 cm
364486
2016-03-01