Vällingklocka daterad 1793

Vällingklocka daterad 1793
Vällingklocka daterad 1793
Vällingklocka daterad 1793
Vällingklocka daterad 1793

Klubbat för:

6 600 SEK

1 500 SEK

VÄLLINGKLOCKA, patinerad brons, 1900-tal, skyltmärkt på upphängningsanordningen i form av kolonner i trä "Klockhus efter modellfrån Linjeskeppet Göta Lejon år 1754", vällingklockans höjd ca 16, upphängningsanordning höjd ca 24 cm

364486

2016-03-01