Kopparstick

Kopparstick
Kopparstick

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KOPPARSTICK, 1700-tal, Drottningholm slott, graverad av Willem Swidde efter teckningar av Dahlberg, daterad 1690, 27x57 cm
Ur Dahlbergs "Suecia antiqua et hodierna" som kom ut mellan år 1661-1715.
Erik Dahlberg (1625-1703)

Veck, blekt

364585

2016-02-29