Jules Moigniez skulptur
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JULES MOIGNIEZ (1835-1894), skulptur, fasan med ödla, brunpatinerad brons, signerad Jules Moigniez, daterad 1857, höjd 30 cm, längd 70 cm, medföljande sockel/piedestal, skuren ek, höjd 115 cm, totalhöjd 145 cm.
Sockel med skav- och fuktmärken.
364649
2016-02-29