Jules Moigniez skulptur

Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur
Jules Moigniez skulptur

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

JULES MOIGNIEZ (1835-1894), skulptur, fasan med ödla, brunpatinerad brons, signerad Jules Moigniez, daterad 1857, höjd 30 cm, längd 70 cm, medföljande sockel/piedestal, skuren ek, höjd 115 cm, totalhöjd 145 cm.

Sockel med skav- och fuktmärken.

364649

2016-02-29