Fonograf
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FONOGRAF American graphophone company, tidigt 1900-tal, den mekaniska delen är ca 13 cm hög och 22 cm lång, 5 fonografrullar medföljer
Tratt med bucklor, bruks- och åldersrelaterat slitage
364696
2016-03-01