Fonograf

Fonograf
Fonograf
Fonograf
Fonograf

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

FONOGRAF American graphophone company, tidigt 1900-tal, den mekaniska delen är ca 13 cm hög och 22 cm lång, 5 fonografrullar medföljer

Zustandsbeschreibung

Tratt med bucklor, bruks- och åldersrelaterat slitage

364696

2016-03-01