Anna Boberg väggfält

Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält
Anna Boberg väggfält

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANNA BOBERG (1864-1935), väggfält i delar, olja på duk, signerad Anna Boberg f. Scholander, samt monogramsignerad och daterad A N 1927, varierande storlek, de största, 100x290, 100x270, 100x260, 100x265, 100x 195, 100x260, 100x185 cm samt ytterliggare mindre bitar
Liknande väggdekorationer finns på Grand Hotel i Saltsjöbaden målade av Anna Boberg på 1920-talet

Skador

364710

2016-03-02