Ask

Ask
Ask
Ask
Ask
Ask
Ask
Ask
Ask
Ask
Ask

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BRÖLLOPSASK, troligen gjord för en brudkrona, koppar, inskription: AJS KCD 1801 Den 23 Maj, höjd 16, diameter 27 cm

Proveniens: Har tillhört Tyra Tullbergs samling

Finns avbildad i Per Henrik Rosenströms bok: Koppar

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Bruksslitage, smärre bucklor

364835

2016-03-07