Piedestalskåp

Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp
Piedestalskåp

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

POSTAMENT, stockholmsarbete i rokoko, Nordins art, fanerat med jakaranda, brännförgyllda beslag, kortsidor med dörrar, skiva av kalksten, a tergo spår av lacksigill, höjd 88, 95 x 46 cm

smärre fanerskador, omarbetad, senare gustaviansk skiva, nyckel och beslag, saknas

364956

2016-03-02