Kandelabrar 1800-talets första hälft

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 4 ljus, förgylld brons, postament med roulettedekor, kannelerad pelare med växtornamentik, höjd 63,5 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, våren 2000, nr 1930 (27.000 kr)

Slitage, lagningar och retuscher

364966

2016-03-02