Kandelabrar 1800-talets första hälft
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 4 ljus, förgylld brons, postament med roulettedekor, kannelerad pelare med växtornamentik, höjd 63,5 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, våren 2000, nr 1930 (27.000 kr)
Slitage, lagningar och retuscher
364966
2016-03-02