Kandelabrar omkring 1900

Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900
Kandelabrar omkring 1900

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, nyrenässans, för vardera 3 ljus, parställda, förgylld brons, tripodformad fot med tassfötter, krönta av klassicerande mans- och kvinnobyst, höjd 60,5 cm

Smärre slitage och bristningar, dekorkedjor saknas

364967

2016-03-02