Kandelabrar omkring 1900
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, nyrenässans, för vardera 3 ljus, parställda, förgylld brons, tripodformad fot med tassfötter, krönta av klassicerande mans- och kvinnobyst, höjd 60,5 cm
Smärre slitage och bristningar, dekorkedjor saknas
364967
2016-03-02