Lockurnor 1 par Kanton 1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNOR med lock, 1 par, porslin, Kina, Kanton, 1800-talets andra hälft, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjd ca 21 cm

Nagg, nedslipade mynningar, sprickor

365017

2016-03-05