Lampa art nouveau

Lampa art nouveau
Lampa art nouveau
Lampa art nouveau
Lampa art nouveau
Lampa art nouveau
Lampa art nouveau
Lampa art nouveau
Lampa art nouveau

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LAMPA, art nouveau, glas i överfångsteknik, tidigt 1900-tal, elektrifierad, höjd (glasdelen) 19 cm

Nagg vid mynningen (dolt av armatur), bruks- och åldersrelaterat slitage.

365110

2016-03-03