Hängskåp 1800-tal

Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal
Hängskåp 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÄNGSKÅP, 1800-tal, sannolikt södra Sverige, bemålad, dekormåleri med blomster, bemålat monogram samt daterat 1846, inredning med lådor, originallås, höjd ca 78, 70x26 cm, nyckel medföljer

Slitage/skador, renoverat

365136

2016-03-03