Bordspendyl Frankrike
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, Restauration, Frankrike, slagfunktion, fodral i förgylld och delvis patinerad brons, trådupphängd pendel, urtavla med romerska siffror, krönt av mansfigur med dolk och skriftrulle, höjd ca 40 cm, pendel samt uppdragsnyckel medföljer
Smärre slitage
365201
2016-03-03