Bordspendyl Frankrike

Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike
Bordspendyl Frankrike

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, Restauration, Frankrike, slagfunktion, fodral i förgylld och delvis patinerad brons, trådupphängd pendel, urtavla med romerska siffror, krönt av mansfigur med dolk och skriftrulle, höjd ca 40 cm, pendel samt uppdragsnyckel medföljer

Smärre slitage

365201

2016-03-03