Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1800-talets mitt, England, s.k. droppsur, stort snäckverk, fodral i fanér av mahogny, träskuren dekor med bl a voluter samt blomster, urtavla med romerska siffror, höjd ca 80 cm, uppdragsnyuckel och pendel medföljer

Smärre skador/bortfall, urtavla med smärre färgbortfall

365220

2016-03-03