Väggpendyl Lenzkirch

Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch
Väggpendyl Lenzkirch

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LENZKIRCH, 1800-talets slut, nyrenässans, slagfunktion med kvartsverk, fodral i ek, dekorelement i brons, pendel med dekor av putti, urverk märkt serienummer 1 million 105039, höjd ca 95 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer

Smärre slitage, ställskruvar saknas

365227

2016-03-03