Mats Theselius "Hype" stol Källemo 1990

Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius
Mats Theselius

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATS THESELIUS, stol, "Hype", Källemo 1990, blåmålat trä, etikettmärkt HYPE STOLEN KÄLLEMO 44/99 1990, signerad Mats Theselius, höjd 84 cm

HISTORIK: Gjord för Magasinet Hype. Enligt uppgift tillverkades endast ett fåtal av upplagan på 99 exemplar.

Smärre slitage

365261

2016-03-03