Väggtallrikar 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

JOHANN MESCH (1821-1914), (2) "Arabiska krigare", väggtallrikar med reliefer, bemålad och bronserad fajans, märkta JM samt 5571, diameter 72 resp. ca 54 cm

Slitage, avslag, nagg

365385

2016-03-03