Porslin Kina 17/1800-tal

Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal
Porslin Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, rektangulärt, SKÅLFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diam 21-22 cm, fatets längd 23 cm.

Smärre glasyrdefekter, micronagg, slitage

365413

2016-03-03