Matgrupp Myrstedt & Stern jugend

Klubbat för:

17 500 SEK

10 000 SEK

MATGRUPP, 12 delar, jugend, österikisk alm, intarsia- och reliefinläggningar, matbord med fyra iläggningsskivor med Richard Saalfelds patent, mässingsbricka, matbordets längd 150 cm (ilägg 61x4 cm) totallängd 394 cm, 10 stolar med skinnsits, höjd 101 cm, serveringsskåp, höjd 160 cm, bredd 179 cm, etikettmärkta Myrstedt & Stern Stockholm, tidigt 1900-tal

Smärre slitage, enstaka förstärkningar

365469

2016-03-04