Graverad plansch Padua ca 1605
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PADUA. GUERRA, F. - DE ANGLIS, G. Santuario delle sette chiese in Monsellice teritorio Padova...Graverad plansch, ca 1605. Ca 435x550 mm.
Med namnstämpel i nedre marginal M. Vestrius Barbianus (författare och sekreterare till påven Clemens VIII).
Proveniens: Professor Ulla Ehrensvärd (1927-2015).
Skador, fläckar
365539
2016-03-04