Graverad plansch Padua ca 1605

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PADUA. GUERRA, F. - DE ANGLIS, G. Santuario delle sette chiese in Monsellice teritorio Padova...Graverad plansch, ca 1605. Ca 435x550 mm.
Med namnstämpel i nedre marginal M. Vestrius Barbianus (författare och sekreterare till påven Clemens VIII).

Proveniens: Professor Ulla Ehrensvärd (1927-2015).

Skador, fläckar

365539

2016-03-04