Matbord 1800-talets hälft

Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft
Matbord 1800-talets hälft

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MATBORD, sengustavianskt, fanerat och delvis massiv mahogny, sex senare illäggskivor varav en massiv mahogny övriga lamellskivor, avsmalnande ben med hjultrissor i mässing, höjd 75, 122 x 123, total längd med iläggsskivor 477,5 cm

Fanerkompletteringar, lagningar och skador, slitage, skivor blekta, senare illäggsskivor

365545

2016-03-04