Axel Fridell etsning

Axel Fridell etsning
Axel Fridell etsning

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AXEL FRIDELL (1894-1935): "Vasabron och Gamla Stan (Gamla Stan och Riddarhuset, Staden mellan broarna", Stockholm 1925, signerad A Fridell, monogramsignerad och daterad i plåten AF -25, 1 etat 10/25, etsning, ca 24 x 34 cm
LITTERATUR: Haskell 221

Gulnad, i pappret spår av enhörning

365608

2016-03-04