Äldre böcker, bl.a. handböcker 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄLDRE BÖCKER, bl.a. handledningar, småskrifter, t.ex. Den skicklige bokbindaren, 1856, --- att bernsten och kopal, 1820, Bong, Lilla Swarfwarboken, 1871, Handbok i Svarfkonsten, 1839, Uppskattningstabeller, 1838, Fischer, The instructor, or Young man´s best companion, 1798, (Sjöbohm), Försök til et kort utkast om sjö-manoeuvern, 1787, Manby,. Beskrifning om och användandet af medel att förekomma skeppsbrott och att rädda skeppsbrutne. 1837
Skador och fläckar+
365655
2016-03-06