Gustavsberg
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAVSBERG, matservis, ca 67 delar, grevliga ätten Mörner,1900-talets första hälft, bestående av: 19 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 djupa efterrättstallrikar, 2 förrättstallrikar, terrin med lock, 2 karotter med lock, 4 uppläggningsfat, såsskål, salladier, 9 tekoppar med fat, 4 äggkoppar
Såsskål med skurv i botten, samt enstaka nagg kan förekomma
365658
2016-03-04