Matgafflar 6 st silver 1790-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATGAFFLAR, 6 st., silver, samtliga Stockholm, modell svensk rund, tre av I. W. Zimmerman 1790 och tre av Arvid Floberg 1793, vikt ca 437 g

Slitage, graverade initialer

365753

2016-03-07