Gräddkanna och sockertång silver 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Pehr Gadd, Umeå 1823, kaskformad, invändigt förgylld, höjd 10,5 cm, vikt 98 g, SOCKERTÅNG, Carl Tengstedt, Göteborg 1843, rokokostil, längd 13,5 cm, silver, vikt ca 41 g
Gräddkanna med bucklor och förstärkt vid hänkeln
365762
2016-03-07