Matservis Adams England
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ADAMS, matservis, ca 57 dlr, "First apperance of Mr Samuel Weller", England, illustrations from Pickwick Papers Dickens Made in Great Britain, bestående av: 13 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 15 förrätt/desserttallrikar, 12 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såssnipa
Krackelerad, enstaka nagg och sprickor kan förekomma
365801
2016-03-04