Matservis Adams England

Matservis Adams England
Matservis Adams England
Matservis Adams England
Matservis Adams England
Matservis Adams England
Matservis Adams England
Matservis Adams England
Matservis Adams England

Klubbat för:

950 SEK

1 500 SEK

ADAMS, matservis, ca 57 dlr, "First apperance of Mr Samuel Weller", England, illustrations from Pickwick Papers Dickens Made in Great Britain, bestående av: 13 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 15 förrätt/desserttallrikar, 12 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såssnipa

Krackelerad, enstaka nagg och sprickor kan förekomma

365801

2016-03-04