Stolar 1 par Ephraim Ståhl
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK
EPHRAIM STÅHL, stolar, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, båda signerade ES (Ephraim Ståhl, mästare i Stockholm 1794-1820/21), samnt etikettmärkta med stockholms stolmakarämbetes sigill, bemålade och skulpterade, sitthöjd ca 43 cm
Slitage, förstärkta
365880
2016-03-05